1709

Bösch Boden Spies wkracza na rynek producentów dodatków do żywności

The next Chapter begins ... NOW!

/ Firma Bösch Boden Spies dotychczas zajmująca się importem i dystrybucją składników spożywczych, nabyła udziały w polskim zakładzie przetwórstwa owoców Zarecki Foods.
/ Konsekwentne poszerzanie oferty o owoce pochodzenia europejskiego dla przemysłu spożywczego i handlu.

Bösch Boden Spies wkracza na rynek producentów dodatków do żywności

Firma Bösch Boden Spies, działający na terenie Europy kontynentalnej importer i dystrybutor składników do żywności, nabyła udziały w polskim zakładzie przetwórstwa owoców Zarecki Foods.

“Po 107 latach bycia tradycyjnym importerem i dystrybutorem dodatków do żywności otwieramy nowy rozdział w historii naszej firmy rozszerzając działalność poprzez inwestycję w zakład przetwórstwa jabłek. Jako wyłączny przedstawiciel handlowy wielu partnerów na całym świecie, poszerzymy istniejącą ofertę o owoce pochodzenia europejskiego.”- mówi Dirk Schmidt, partner zarządzający Bösch Boden Spies.

Spółka Zarecki Foods została założona w 2015 roku przez angielską firmę handlową J.O. Sims wraz z polskim przedsiębiorcą Marcinem Sośnickim jako partnerem zarządzającym. W położonym w centralnej Polsce Sieradzu powstał nowoczesny zakład produkcyjny spółki, posiadający akredytację BRC. Zarecki Foods wytwarza wysokiej jakości susz jabłkowy – bogaty w błonnik, naturalny i zdrowy składnik przekąsek, płatków śniadaniowych, batonów owocowych i wypieków.

J.O. Sims posiada wyłączne prawa do sprzedaży produktów Zarecki Foods w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Natomiast Bösch Boden Spies będzie w przyszłości odpowiedzialny za dystrybucję produktów wytwarzanych przez Zarecki Foods na rynkach Europy kontynentalnej.

Silny partner dla całej Europy

“Cieszymy się, że dzięki przystąpieniu do spółki Bösch Boden Spies zyskaliśmy równorzędnego, doświadczonego partnera, z którym z powodzeniem będziemy rozwijać potencjał Zarecki Foods w Europie.” – mówi Christopher Sims, partner zarządzający J.O. Sims.
“Wyspecjalizowany zespół doświadczonych handlowców Bösch Boden Spies posiadający ogólnoeuropejską sieć dystrybucji doskonale uzupełni nasz potencjał produkcyjny”, mówi Marcin Sośnicki, dyrektor zarządzający i partner Zarecki Foods.
Obecnie firma Bösch Boden Spies oferuje swoim klientom w różnych segmentach przemysłu spożywczego szeroki asortyment produktów. W portfolio znajdują się m.in. szuszone i mrożone owoce, ich koncentraty i puree oraz orzechy.

“Współpraca z Zarecki Foods pozwoli nam konsekwentnie poszszerzać katalog oferowych produktów, które dotychczas w większości wytwarzane były przez naszych partnerów spoza Europy, o suszone jabłka polskiego pochodzenia, tworząc w ten sposób nowy potencjał sprzedaży”, mówi Philipp Stradtmann, CEO Bösch Boden Spies, odpowiedzialny za import produktów.

Bösch Boden Spies

Bösch Boden Spies to wiodący importer i dystrybutor dodatków spożywczych w Europie, będący jednocześnie wyłącznym przedstawicielem handlowym wielu światowych producentów żywności. Od ponad 100 lat importuje surowce i wspólnie z klientami opracowuje innowacyjne produkty – m.in. mieszanki orzechów, bakalii, przekąski, czekolady, wyroby cukiernicze, pieczywo, nabiał, napoje oraz zdrową żywność.

J.O. Sims

J.O. Sims, z siedzibą w Spalding, Lincolnshire, jest jednym z wiodących brytyjskich dostawców świeżych i przetworzonych owoców oraz zdrowych przekąsek. Firma posiada ponad 400 hektarów sadów owocowych na całym świecie i jest największym w Wielkiej Brytanii importerem i dystrybutorem jagód i żurawiny. Od momentu założenia w 1896 r. przez Josiaha Olivera Simsa, firma nawiązała współpracę i została wyłącznym przedstawicielem handlowym kilku wiodących światowych producentów żywności, wprowadzając na rynek brytyjski szeroki asortyment świeżych owoców i innowacyjnych rozwiązań w zakresie składników owocowych.

Ansprechpartner